Naujienos

 • 2021 m. gruodžio 03 d.

  Šiais metais Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos dešimties teritorinių departamentų inspektoriai tikrino maisto papildų prekybą turgavietėse. Apsilankyta 21 turgavietėje Marijampolės, Tauragės, Utenos, Kauno, Vilniaus, Šiaulių, Telšių, Panevėžio, Alytaus ir Klaipėdos apskrityse, kur išaiškinti pavieniai nelegalios prekybos maisto papildais atvejai.

   

 • 2021 m. gruodžio 03 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kad vartotojams turi būti pateikiama informacija apie bet kurį maisto produktą, nepriklausomai nuo to, ar yra parduodamas internetu, ar fizinėje parduotuvėje. VMVT dažnai sulaukia klausimų, kaip pateikti vartotojui skirtą informaciją apie maisto produktus, kuriais prekiaujama internetu. Ne visi prekybą internetu pradedantys ar ją plečiantys verslai žino, kokią informaciją privaloma nurodyti pirkėjams.

 • 2021 m. gruodžio 02 d.

  Pavasarį įsigaliojus privalomajam augintinių ženklinimui ir registravimui, iki šių metų lapkričio 1-os dienos jau paženklinta ir Gyvūnų augintinių registre užregistruota per 140 tūkst. šunų, daugiau nei 65 tūkst. kačių ir apie 400 šeškų. Didėjantys augintinių skaičiai visuotiniame registre džiugina, tačiau vis dar nepaženklintų ir neužregistruotų gyvūnų šalyje, manoma, gali būti gerokai daugiau.

 • 2021 m. gruodžio 02 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba dar kartą atkreipia paukštininkystės ūkių ir pavienių paukščių augintojų dėmesį į paukščių gripo viruso grėsmę. Daugelyje Europos Sąjungos valstybių neslūgstant paukščių gripo viruso plitimui (H5N1 atmainai), ligos užkratas gali bet kada patekti ir į Lietuvą. Juolab, kad viena labiausiai nuo paukščių gripo nukentėjusių šalių yra kaimyninė Lenkija. Todėl labai svarbu nepamiršti veiksmingiausios šios viruso prevencijos ir kontrolės priemonės – biologinio saugumo reikalavimų įgyvendinimo paukščių laikymo vietose.

 • 2021 m. gruodžio 01 d.

  Kauno mėsos perdirbimo įmonei UAB „Magnuva“ uždrausta tiekti į rinką daugiau kaip 9,7 t įvairių mėsos gaminių bei jos pusgaminių. Patikrinus šios bendrovės gamybos cechą, nustatyta daug šiurkščių pažeidimų – nuo sanitarijos ir higienos normų, produkcijos laikymo sąlygų reikalavimų nesilaikymo iki netinkamo ženklinimo ir neužtikrinamo maisto produktų atsekamumo, keliančių rimtą riziką vartotojų sveikatai ir saugai.

 • 2021 m. lapkričio 30 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba kartu su Kultūrizmo akademija nuo šiol aktyviau rengs ir dalinsis įvairiais bendrais edukaciniais projektais su sporto bendruomene apie teisingą įvairių papildų naudojimą, jų saugą ir kokybę. 

 • 2021 m. lapkričio 29 d.

  Apibendrinant besibaigiančiųjų 2021 metų laikotarpį, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) subūrė į bendrą renginį skirtingų Lietuvos mokslo, tyrimų ir rizikos vertinimo institucijų ekspertus ir apžvelgė darbo su Europos maisto saugos tarnyba (EFSA) patirtis, tolimesnes bendradarbiavimo galimybes, pasidalino vykdomais projektais maisto saugos ir rizikos vertinimo srityse. Konstatuoti ir svarbiausi šių metų iššūkiai – pasaulinė „Covid-19“ pandemija ir afrikinis kiaulių maras (AKM).

 • 2021 m. lapkričio 26 d.

  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai informuoja, kokių sąlygų žiemą reikia patalpose laikomiems gyvūnams augintiniams ir pataria, kaip tinkamai pasirūpinti jų sveikata bei gerove šaltuoju metų laikotarpiu. Nors naminių gyvūnų sąrašas yra pakankamai ilgas, čia apžvelgiami daugiausiai Lietuvoje laikomų gyvūnų augintinių poreikiai žiemą. VMVT Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus Vyriausioji specialistė Gintarė Mockevičienė parengė patarimų, kaip rūpintis istoriškai prijaukintais gyvūnais: šunimis, katėmis, šeškais, triušiais, burundukais, papūgomis ir kitais naminiais paukščiais:

 • 2021 m. lapkričio 25 d.

  Paskelbtas produktų, kuriems reikalinga registracija Kinijos įmonių registracijos sistemoje, HS kodų sąrašas. Jeigu įmonės gaminamas ir į Kiniją eksportuojamas produktas yra šiame sąraše, įmonė turi būti registruota naujojoje CIFER sistemoje.

 • 2021 m. lapkričio 24 d.

  Šiandien Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Mantas Staškevičius susitiko su  Lietuvos Respublikos ambasadoriumi Moldovos Respublikoje Kęstučiu Kudzmanu.

Atgal