Naujienos

 • 2021 m. rugpjūtis 05 d.

  Bendradarbiaujant su policija bei visuomeninėmis organizacijomis, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) išaiškino dar vieną nelegalios prekybos bei galimai žiauraus elgesio su gyvūnais atvejį. Pagal gautą išankstinę informaciją, kad Kaune bus parduodami šuniukai, VMVT Alytaus departamento inspektoriai ir Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai bei nevyriausybinės gyvūnų globos organizacijos atstovai atliko gyvūnų pirkimą iš nelegalaus pardavėjo.

 • 2021 m. rugpjūtis 04 d.

  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos duomenimis, per pirmuosius šešis šių metų mėnesius Lietuvos gamintojai į ne ES šalis eksportavo daugiau kaip 129 tūkst. t gyvūninio maisto produkcijos ir tai viršijo praėjusių metų eksportą daugiau nei 20 tūkst. tonų. Todėl, vertinant pirmojo šių metų eksporto duomenis stebimas 15 % bendrasis augimas.

 • 2021 m. rugpjūtis 03 d.

  Auksu geltonuojantys javai ir burzgiantys kombainai laukuose praneša apie įsibėgėjančią javapjūtę – karštą darbymetį ūkininkams. Kad grūdų derlius nepražūtų, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai atkreipia ūkininkų dėmesį į tai, kaip saugiai sandėliuoti grūdus ir tinkamai paruošti bei prižiūrėti jų sandėliavimo patalpas.

 • 2021 m. rugpjūtis 02 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena, kad lieka nedaug laiko ūkinių gyvūnų laikytojams pasinaudoti jiems skirta pagalba įsigyti grynaveislius ūkinius gyvūnus.

 • 2021 m. rugpjūtis 02 d.

  Parengta nauja naudinga informacija ketinantiems užsiimti šviežios paukščių bei kiškinių gyvūnų mėsos mažais kiekiais gamyba ir tiekimu vietinei rinkai.

 • 2021 m. rugpjūtis 02 d.

  Europos Komisija informuoja apie ES rinkoje nustatomus maisto produktus, kurių gamybai buvo panaudotas neautorizuotas pesticidas, etileno oksidas. Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistemoje (RASFF) pasirodė pranešimų apie nesaugias partijas iš trečiųjų šalių. Ši informacija buvo perduota mūsų šalies maisto importuotojams, gamintojams bei pardavėjams su raginamu stiprinti savikontrolę bei dar atidžiau rinktis tiekėjus.

 • 2021 m. liepos 30 d.

  Kaimyninės Latvijos (Ventspilio) komerciniame kiaulininkystės ūkyje penktadienį, liepos 30 d., nustatytas afrikinio kiaulių maro (AKM) protrūkis. Šiais metais tai pirmas AKM židinys šioje valstybėje. Be to, trys AKM protrūkiai naminėms kiaulėms šią savaitę patvirtinti ir Slovakijoje. 

 • 2021 m. liepos 30 d.

  Jei pastebėjote smulkių ledo kristaliukų ant ledų pakuotės arba ji apšerkšnijusi, tai nebūtinai reiškia, kad ledai yra seni, bet dėl kokybės verta suabejoti.

 • 2021 m. liepos 28 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad afrikinio kiaulių maro (AKM) protrūkių ūkiuose kaimyninėse valstybėse daugėja ir ragina šalies ūkininkus ypač atsakingai ir toliau laikytis biologinio saugumo. Nauji šios virusinės ligos atvejai fiksuojami kiekvieną savaitę įvairaus dydžio Lenkijos kiaulininkystės ūkiuose.

 • 2021 m. liepos 27 d.

  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai atliko šiųmetėje Jūros šventėje liepos 23–25 dienomis maistu prekiavusiųjų kontrolę. Nustatytas pažeidimų kiekis nedidelis, panašus į pernykštį, vartotojų skundų ar pranešimų apie užregistruotus ūmių infekcinių žarnyno susirgimų atvejus negauta. Šiais metais prekeiviai labiau paisė švaros bei higienos, tačiau mažiau dėmesio kreipė į įrangą bei dokumentus.

Atgal