VMVT skųs Kretingos r. veisėjos bylą nagrinėjusio teismo nutartį

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) skųs aukštesnės instancijos teismui šiandien priimtą Plungės apylinkės teismo Kretingos rūmų nutartį dėl Kretingos rajone esančiuose Padvariuose atskleistos šunų veisėjos veiksmų. I. A. skundą išnagrinėjęs pirmos instancijos teismas pripažino, kad gyvūnų laikytoja pažeidė gyvūnų gerovės ir apsaugos reikalavimus ir VMVT teisingai skyrė administracinio poveikio priemonę – iš laikytojos paimtų gyvūnų konfiskavimą, tačiau kaltinamosios veiksmų nevertino kaip žiauraus elgesio su gyvūnais.

VMVT Klaipėdos departamento inspektoriai šių metų vasario 10 dieną gyvūnų augintinių (šunų) veisimu ir prekyba užsiimančią moterį patraukė administracinėn atsakomybėn už gyvūnų gerovės ir apsaugos reikalavimų pažeidimus ir žiaurų elgesį su gyvūnais ir paskyrė 625 Eur baudą su 22 šunų konfiskavimu.

VMVT pareigūnams patikrinus šunų laikymo vietą Padvariuose, buvo nustatyta, kad didelis kiekis šunų laikomi nei kvadratinio metro ploto nesiekiančiuose narvuose. Dėl to šunų pėdutės buvo pažeistos (ištinusios), o augintiniai jautė nuolatinį diskomfortą ir kentė skausmą.

Keliems šunims buvo nustatytos rimtesnės ortopedinės patologijos, kurios, tikėtina, buvo įtakotos tokių netinkamų sąlygų, nes šunys ilgą laiką buvo laikomi groteliniuose narvuose, ant grotelių, ir priversti stovėti tarsi „pakabinti ant tarpupirščių“.

Šiuos laikytojos veiksmus VMVT įvertino kaip gyvūnų gerovės reikalavimų pažeidimus ir žiaurų elgesį su gyvūnais.

Pasak VMVT direktoriaus Manto Staškevičiaus, VMVT nesutinka su teismo nuomone ir tuo pagrindu skųs pirminės instancijos sprendimą aukštesnės instancijos teismui. „Esame įsitikinę, kad tai yra žiaurus elgesys su gyvūnais. Mėginsime teisinėmis priemonėmis tą įrodyti ir teisme“, – komentuoja VMVT vadovas.

Atnaujinta:
2021-09-09
Atgal