Su pieno gamintojais aptartos šio sektoriaus aktualijos

Penktadienį Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktorius Mantas Staškevičius dalyvavo Lietuvos pieno gamintojų asociacijos tarybos posėdyje Kaune. Pagrindinė šio posėdžio tema – pieno sektoriaus aktualijų ir rezultatų aptarimas. Taip pat vienas iš pagrindinių susitikimo klausimų buvo pieno supirkimo taisyklių pasikeitimai, įsigalioję nuo šių metų kovo 1 dienos.

VMVT direktorius atkreipė dėmesį, kad labiausiai naujieji pasikeitimai palietė žalio pieno mėginių ėmimą. Šiuo metu iš mažesnio mėginių skaičiaus atliekama tiek pat privalomųjų tyrimų, kurie svarbūs vertinant pieno kokybę. Per mėnesį pieno supirkėjas turės paimti mažesnį nei iki šiol mėginių skaičių, t. y. 6 vietoj buvusių 8. Šiuo pasikeitimu didinamas mėginių reprezentatyvumas ir patikimumas, mažinant galimus klastojimo atvejus. Kitas svarbus pasikeitimas – iš mėginio, skirto pieno supirkimo atstatymui, papildomai bus ištiriami sudėties rodikliai, kurie leis įsitikinti, kad mėginys buvo paimtas reprezentatyviai.

Susitikime, kuriame dalyvavo Žemės ūkio ministerijos, UAB „Pieno tyrimai“, VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro, taip pat mokslo įstaigų atstovai ir šalies pieno gamintojai, taip pat pristatyti valstybinės kontrolės duomenys, pagrindę poreikį inicijuoti reikalingus pieno supirkimo taisyklių pakeitimus, kad pieno kokybė, kuri labai svarbi tiek vartotojui, tiek perdirbėjui ir pačiam gamintojui, būtų užtikrinta.

Dalis pieno supirkimo taisyklių pakeitimų įsigalios tik nuo 2023 m. sausio 1 d., nes reikalingas ilgesnis pereinamasis laikotarpis, kad pieno gamintojai spėtų tinkamai pasiruošti įgyvendinti reikalavimus ir modernizuoti savo pieno gamybos ūkius.

Susitikime buvo akcentuojama ir tai, kad VMVT, siekdama paskatinti vietoje pagamintos produkcijos konkurencingumą, yra sudariusi galimybes smulkiesiems gamintojams pagal supaprastintus reikalavimus tiekti savo produkciją tiesiogiai vartotojams. Tad, jei ūkininkai siekia gauti kuo didesnę grąžą, jie turi galimybę savo veiklą orientuoti į pagamintos produkcijos pardavimus vartotojams mažais kiekiais. Pasak direktoriaus Manto Staškevičiaus, VMVT tam yra supaprastinusi reikalavimus, kuriais taip pat gali pasinaudoti ir pieno gamintojai.

Daugiau informacijos apie šiuos supaprastintus reikalavimus VMVT skelbia savo tinklalapyje čia: https://vmvt.lt/maisto-sauga/verslui/supaprastinti-reikalavimai.

Atnaujinta:
2021-05-14
Atgal