Parodoje „Anuga 2021“ pristatomas Lietuvoje pagamintas inovatyvus maistas

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (toliau - VMVT) direktorius Mantas Staškevičius kartu su žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko vadovaujama delegacija š. m. spalio 9-10 dienomis lankėsi jau 101 kartą vykstančioje tarptautinėje žemės ūkio, maisto produktų ir gėrimų parodoje „Anuga 2021“, Vokietijoje, Kelno mieste.

Paroda, kuri vyksta kas dvejus metus, šiemet sutalpino daugiau nei 7 tūkst. dalyvių iš 97 pasaulio šalių, tarp kurių daugiau nei 40 Lietuvos maisto ir gėrimų gamintojų. Tai viena svarbiausių strateginių parodų Lietuvos maisto eksportuotojams, kadangi į ją atvyksta milžiniškas skaičius lankytojų, šiais metais tikimasi sulaukti daugiau nei 100 tūkst. importuotojų, eksportuotojų, didžiųjų prekybos centrų bei kitų verslo atstovų  iš daugiau kaip 200 pasaulio šalių. Dėl itin didelio norinčiųjų dalyvauti skaičiaus, parodos organizatoriai įgyvendino ir skaitmeninio dalyvavimo galimybę.

„Anuga, viena iš didžiausią kiekį dalyvių ir lankytojų skaičių pritraukianti tarptautinė paroda. Dalyvavimas joje Lietuvos įmonėms sudaro puikias galimybes užmegzti kontaktus su užsienio partneriais ir išplėsti savo prekybinius ryšius. Mūsų šalies maisto eksportuotojai yra ypač vertinami kaip kokybiško, sveiko, atitinkančio aukščiausius kokybės standartus maisto produktų gamintojai. Šalia tradicinių Lietuvoje gaminamų produktų, parodoje šiemet buvo pristatytas ir mūsų šalies gamintojų sukurtas bei pagamintas funkcinis maistas bei kitos maisto inovacijos. Neabejoju, kad daugelis iš dalyvaujančiųjų užmegs naujų vertingų kontaktų su užsienio partneriais“ – įspūdžiais iš parodos dalinosi VMVT direktorius Mantas Staškevičius.

Maisto produktų eksporto rinkų plėtra viena iš tarnybos ilgalaikės strategijos prioritetų. VMVT oficialiai derina iš Lietuvos į ne ES šalis ketinamų eksportuoti prekių veterinarijos sertifikatus. Per metus tokių sertifikatų tarnyba išduoda daugiau nei 23 tūkst. Šiandien Lietuvos įmonės jau gali eksportuoti gyvūninės kilmės produktus į daugiau kaip 150 pasaulio šalių. VMVT duomenimis š. m. rugsėjo mėnesį į ne ES šalis daugiausia, virš 11 tūkst. t, buvo eksportuota žuvies ir jos gaminių, daugiau nei 10 tūkst. t pieno produktų, paukštienos - daugiau nei 900 t bei virš 300 t jautienos. Visi šie eksporto skaičiai viršija 2020 m. rugsėjo mėnesio eksportą nuo 4 iki 10 proc., o tuo tarpu, kiaulienos išvežimai praėjusių metų skaičius viršijo daugiau kaip 50 proc.

Atnaujinta:
2021-10-12
Atgal