Naujienos

 • 2020 m. spalio 23 d.

  Europos Komisija ir Europos Sąjungos valstybės narės pripažino, kad Lietuvos taikytos afrikinio kiaulių maro (AKM) stebėsenos, prevencijos ir likvidavimo priemonės, likviduojant AKM protrūkių padarinius kiaulių ūkiuose 2019–2020 metais davė teigiamų rezultatų ir buvo efektyvios. Todėl bendru sutarimu priimtas sprendimas, kuriuo sumažinama III AKM apribojimų zona Alytaus, Prienų, Kauno ir Vilkaviškio rajonų, taip pat Birštono, Kazlų Rūdos ir Marijampolės savivaldybėse.

 • 2020 m. spalio 23 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad Olandijos kompetentinga institucija šią savaitę pranešė apie laukinėje faunoje patvirtintą didelio patogeniškumo paukščių gripo (H5N8) atvejį. Užkrečiamoji paukščių liga nustatyta dviem nugaišusioms gulbėms nebylėms, kurios rastos pelkėtoje vietovėje, netoli Utrechto miesto, centrinėje šalies dalyje. Tokio tipo virusas Olandijoje šiemet nustatomas pirmą kartą.

 • 2020 m. spalio 23 d.

  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) vadovai ir atsakingi specialistai šią savaitę susitikime su VŠĮ „Gelbėkime gyvūnus“ atstovais aptarė gyvūnų gerovės užtikrinimo ir kontrolės problemas, šalyje išaiškinamus atvejus apie nelegalias gyvūnų veisimo vietas, nustatomus gyvūnų kankinimo ir žiauraus elgesio su jais atvejus.

 • 2020 m. spalio 22 d.

  Pastaraisiais metais vis plačiau rinkoje platinami iš plastiko pagaminti stalo ir virtuvės indai, į kuriuos pridėta bambuko ar kitų „natūralių“ medžiagų. Dažniausiai tai daugkartiniam naudojimui, kavai, arbatai ar kitiems karštiems gėrimams skirti puodeliai, taip pat įvairūs indų rinkiniai vaikams, kurie ženklinami kaip „biologiškai skaidūs“, „ekologiški“, „natūralūs“, o kai į juos pridėta bambuko pluošto – „bambukiniai“ arba net „100 % bambukinis“. Vartotojams šie gaminiai pristatomi kaip tvarūs, perdirbami ir natūralūs, neretai pateikiami kaip alternatyva vienkartinio naudojimo plastikiniams gaminiams.

 • 2020 m. spalio 21 d.

  Skelbimų, kuriuose siūloma pasinaudoti gyvūnų augintinių laikino apgyvendinimo paslaugomis, įvairiuose portaluose ar socialinių tinklų paskyrose galima pamatyti gana dažnai, ypač jų padaugėja vasaros ir žiemos atostogų laikotarpiais. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) duomenimis, leidimus tokiai veiklai Lietuvoje turi 20 gyvūnų augintinių viešbučių, tačiau jų šalyje gali būti ir daugiau, tik galimai neįregistravusių vykdomos veiklos. Būtent todėl veterinarijos specialistai pataria augintinių savininkams iš anksto pasidomėti, kam patikės pagloboti savo augintinį atostogų ar ligos metu.

 • 2020 m. spalio 19 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad lyginant šių metų trijų ketvirčių duomenis su ankstesniais metais pastebima, kad afrikinis kiaulių maras (AKM) šiemet laukinėje faunoje plinta ženkliai lėčiau, todėl ir šios ligos protrūkių kiaulių laikymo vietose užfiksuota gerokai mažiau nei ankstesniais metais. 2020 metais Lietuvoje nustatyti tik 3 AKM protrūkiai kiaulių laikymo vietose, tuo tarpu 2019 m. šios ligos protrūkių buvo užfiksuota 6 kartus daugiau (t. y. 19 židinių), o 2018 m. – net 51.

 • 2020 m. spalio 16 d.

  Lietuvoje nustatant vis naujų susirgimų COVID-19 atvejų, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) tęsia ir prekybos, ir viešojo maitinimo vietų patikras. Įvertinant augančią koronaviruso riziką, visoje šalyje atliekamų prekybos centrų, turgaviečių, parduotuvių, taip pat ir restoranų, kavinių, barų bei kitų viešojo maitinimo įstaigų patikrinimų metu siekiama nustatyti, kaip laikomasi Operacijų vadovo įpareigojimų šios infekcijos prevencijai.

 • 2020 m. spalio 16 d.

  Kasmet spalio 16-ąją, Pasaulinę maisto dieną, mininčios šalys, tarp jų ir Lietuva, kelia tikslą atkreipti visuomenės dėmesį į pasaulio maisto švaistymo problemą ir stiprinti žmonių solidarumą kovojant su prasta mityba, badu bei skurdu. Šių metų šūkį „Auginkime, puoselėkime, išsaugokime. Drauge“ padiktavo pasaulyje pasklidęs COVID-19 virusas ir jo keliama grėsmė visai maisto tiekimo grandinei bei tvaraus žemės ūkio sektoriaus išsaugojimui.

 • 2020 m. spalio 16 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad nuo rugsėjo pradžios buvo vykdomi 128 tyrimai dėl daugiau kaip 400 šunų galimo nelegalaus veisimo, žiauraus elgesio ir jų kankinimo bei netinkamų laikymo sąlygų. Devyniolika atvejų inicijuoti tyrimai dėl galimos nelegalios veisėjų veiklos ir žiauraus elgesio su gyvūnais. Iki šios savaitės pradžios didžiąją dalį tyrimų (120) VMVT jau pabaigė – gyvūnų laikytojams skirtos atitinkamos nuobaudos pagal Administracinių nusižengimų kodeksą, siekiančios 625 Eur, priklausomai nuo konkrečios situacijos ir padaryto pažeidimo. Daugeliu atveju netinkamomis sąlygomis laikytus gyvūnus jų savininkai gyvūnų globos organizacijoms perdavė savanoriškai.

   

 • 2020 m. spalio 16 d.

  Vienas iš patogiausių ir patikimiausių pasirinkimų, norint maistą ilgiau išlaikyti ir kokybišką, ir saugų, – jį užšaldyti. Be to, tinkamai užšaldžius maistą, jo bus išmetama mažiau, kartu bus galima paįvairinti dienos maisto racioną. Tam, pasak maisto saugos specialistų, būtina atkreipti dėmesį į tris aspektus – tinkamą šaldymui temperatūrą, saugų produktų supakavimą ir teisingą atitirpinimą.

Atgal