Naujienos

 • 2020 m. spalio 19 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad lyginant šių metų trijų ketvirčių duomenis su ankstesniais metais pastebima, kad afrikinis kiaulių maras (AKM) šiemet laukinėje faunoje plinta ženkliai lėčiau, todėl ir šios ligos protrūkių kiaulių laikymo vietose užfiksuota gerokai mažiau nei ankstesniais metais. 2020 metais Lietuvoje nustatyti tik 3 AKM protrūkiai kiaulių laikymo vietose, tuo tarpu 2019 m. šios ligos protrūkių buvo užfiksuota 6 kartus daugiau (t. y. 19 židinių), o 2018 m. – net 51.

 • 2020 m. spalio 16 d.

  Lietuvoje nustatant vis naujų susirgimų COVID-19 atvejų, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) tęsia ir prekybos, ir viešojo maitinimo vietų patikras. Įvertinant augančią koronaviruso riziką, visoje šalyje atliekamų prekybos centrų, turgaviečių, parduotuvių, taip pat ir restoranų, kavinių, barų bei kitų viešojo maitinimo įstaigų patikrinimų metu siekiama nustatyti, kaip laikomasi Operacijų vadovo įpareigojimų šios infekcijos prevencijai.

 • 2020 m. spalio 16 d.

  Kasmet spalio 16-ąją, Pasaulinę maisto dieną, mininčios šalys, tarp jų ir Lietuva, kelia tikslą atkreipti visuomenės dėmesį į pasaulio maisto švaistymo problemą ir stiprinti žmonių solidarumą kovojant su prasta mityba, badu bei skurdu. Šių metų šūkį „Auginkime, puoselėkime, išsaugokime. Drauge“ padiktavo pasaulyje pasklidęs COVID-19 virusas ir jo keliama grėsmė visai maisto tiekimo grandinei bei tvaraus žemės ūkio sektoriaus išsaugojimui.

 • 2020 m. spalio 16 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad nuo rugsėjo pradžios buvo vykdomi 128 tyrimai dėl daugiau kaip 400 šunų galimo nelegalaus veisimo, žiauraus elgesio ir jų kankinimo bei netinkamų laikymo sąlygų. Devyniolika atvejų inicijuoti tyrimai dėl galimos nelegalios veisėjų veiklos ir žiauraus elgesio su gyvūnais. Iki šios savaitės pradžios didžiąją dalį tyrimų (120) VMVT jau pabaigė – gyvūnų laikytojams skirtos atitinkamos nuobaudos pagal Administracinių nusižengimų kodeksą, siekiančios 625 Eur, priklausomai nuo konkrečios situacijos ir padaryto pažeidimo. Daugeliu atveju netinkamomis sąlygomis laikytus gyvūnus jų savininkai gyvūnų globos organizacijoms perdavė savanoriškai.

   

 • 2020 m. spalio 16 d.

  Vienas iš patogiausių ir patikimiausių pasirinkimų, norint maistą ilgiau išlaikyti ir kokybišką, ir saugų, – jį užšaldyti. Be to, tinkamai užšaldžius maistą, jo bus išmetama mažiau, kartu bus galima paįvairinti dienos maisto racioną. Tam, pasak maisto saugos specialistų, būtina atkreipti dėmesį į tris aspektus – tinkamą šaldymui temperatūrą, saugų produktų supakavimą ir teisingą atitirpinimą.

 • 2020 m. spalio 15 d.

  Europos maisto saugos tarnybos (EFSA) duomenimis, salmoneliozė išlieka viena dažniausių gyvūnų ir žmonių bendrų ligų (zoonozių) Europoje, kurią sukelia salmonelių bakterijos. Skelbiama, kad vienas iš trijų per maistą plintančių protrūkių Europos Sąjungoje (ES) yra susijęs su salmonelėmis. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) duomenimis, pastaraisiais metais salmoneliozės protrūkiai viešojo maitinimo įmonėse Lietuvoje tampa retesni – nuo 2017 m. jų sumažėjo daugiau kaip 50 proc., tačiau specialistai perspėja, kad budrumo prarasti nereikėtų.

   

 • 2020 m. spalio 09 d.

  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) statistika rodo, kad gyvūninės kilmės lietuviškų maisto produktų eksporto rodikliai auga aštuntą mėnesį iš eilės. Per šių metų rugsėjį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, eksportuota 454 tonomis arba net 65 proc. daugiau lietuviškos šviežios mėsos.

 • 2020 m. spalio 09 d.

  Populiarėjant prekybai maisto produktais internetu, daugėja ir pasiūlymų įsigyti maisto papildus internetinėse parduotuvėse. Internetinė prekyba maisto papildais yra leidžiama, tačiau vartotojai turi būti atidūs ir maisto papildus įsigyti tik legaliai veikiančiose, notifikuotais maisto papildais prekiaujančiose interneto svetainėse.

 • 2020 m. spalio 08 d.

  Šiandien orgnizuojamose valstybės lygio civilinės saugos stalo pratybose valstybės ir savivaldybių institucijų specialistai turės galimybę įvertinti savo pasirengimą reaguoti į potencialią didelio patogeniškumo paukščių viruso grėsmę Lietuvoje.

 • 2020 m. spalio 07 d.

  Siekdama stiprinti gyvūnų kontrolės sistemą Lietuvoje ir turimą komandą, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) kviečia prisijungti naujus specialistus. Iki metų pabaigos norima surasti trylika gyvūnų gerovės srities specialistų.

Atgal