Naujienos

 • 2021 m. birželis 11 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) ieško iniciatyvių, aktyvių, ambicingų ir pasiruošusių iššūkiams darbuotojų, kurie, prisidėję prie mūsų komandos, galėtų kartu augti ir norėtų kurti modernesnę VMVT. Šiuo metu komandos pastiprinimo ieškome ne tik Vilniuje, bet ir kituose miestuose.

 • 2021 m. birželis 11 d.

  Išnešiojamoji prekyba čeburekais paplūdimiuose, kurortuose, taip pat ir kitose viešose vietose nėra draudžiama, tačiau tokia veikla turi būti registruota Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT). Taip pat būtina pasirūpinti leidimais prekiauti viešoje vietoje, kuriuos išduoda savivaldybių administracijos. Gaminantiems čeburekus, kaip ir kitiems su maisto ruošimu dirbantiems asmenims, maisto saugos ir higienos reikalavimus užtikrinti privaloma. 

 • 2021 m. birželis 10 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba šią savaitę gavo informaciją iš Nyderlandų kompetentingos institucijos apie šiaurinėje Nyderlandų dalyje, Groningene, keletui lapių gaišenų patvirtintą labai patogenišką paukščių gripo virusą. Tai pirmas toks atvejis, kai labai patogeniškas paukščių gripo virusas H5N1 nustatytas lapėms. Nyderlandų ekspertai šį užsikrėtimą sieja su anksčiau šiame regione laukiniams paukščiams nustatyta H5N1 paukščių gripo viruso atmaina.

 • 2021 m. birželis 10 d.

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) parengė veterinarijos gydytojų, turinčių veterinarijos praktikos licenciją, kvalifikacijos kėlimo tvarkos aprašo pakeitimo projektą. Šis teisės akto projektas buvo parengtas atsižvelgiant į VMVT socialinių partnerių – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademijos, Lietuvos veterinarijos gydytojų ir Lietuvos smulkių gyvūnų veterinarijos gydytojų asociacijų teiktus pasiūlymus.

 • 2021 m. birželis 09 d.

  Šaldyti pusgaminiai gana dažnas vartotojų pasirinkimas dėl greito paruošimo būdo. Daugeliui pritrūkstant laiko maisto gaminimui, šis greitas maistas išlieka itin populiarus. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai pataria, į ką atkreipti dėmesį norintiems kokybiškų ir lūkesčius atitinkančių koldūnų ir įvairių kitų šaldytų pusgaminių. Anot specialistų, tarp svarbiausių kriterijų juos renkantis turėtų būti sudėtis, ne vien tik pavadinimas ar kaina.

 • 2021 m. birželis 08 d.

  Vasarą padidėja rizika suvartoti netinkamo ar jau sugedusio maisto, todėl Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) tikrins prekybos vietas ir turgavietes, kuriose prekiaujama greitai gendančiais maisto produktais, tokiais kaip žuvimi, mėsa, paukštienos gaminiais, pienu, augaliniais produktais.

 • 2021 m. birželis 07 d.

  Pasaulyje trečią kartą minima maisto saugos diena. 2018 metų birželio 7 dieną Jungtinių Tautų (JT) Generalinė asamblėja paskelbė siekį stiprinti maisto produktų apsaugą, kad sumažėtų per maistą plintančių ligų. Netrukus ją palaikė Pasaulio sveikatos organizacija PSO bei paragino šalių narių vyriausybes ir organizacijas prisidėti puoselėjant saugaus maisto iniciatyvas.

 • 2021 m. birželis 04 d.

  Šiandien Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) Lietuvos Respublikos Seimo delegacijos Baltijos Asamblėjoje kvietimu dalyvavo šios organizacijos Sveikatos, socialinės gerovės ir šeimos reikalų komiteto posėdyje, kurį atidarė ir šiam posėdžiui pirmininkavo Seimo narys Antanas Vinkus. Ši konferencija suvienijo visų Baltijos šalių politikus, sveikatos bei maisto saugos srityje dirbančius specialistus.

 • 2021 m. birželis 04 d.

  Dešrelių įvairovė labai didelė, tačiau ne visos tinkamos kepti ant laužo ar kepsninėje. Svarbiausia, renkantis kepimui tinkančias dešreles, atidžiai skaityti, kokią informaciją jų etiketėse pateikia gamintojai.

 • 2021 m. birželis 03 d.

  Kiaulių laikytojai kviečiami teikti paraiškas dėl valstybės pagalbos biologinio saugumo priemonių įsigijimo išlaidoms kompensuoti. Šiuo metu Žemės ūkio ministerija jau yra paskelbusi paraiškų priėmimą – dėl kompensacijų smulkūs kiaules laikantys ūkiai gali kreiptis jau nuo birželio 7 d. iki liepos 19 d.

Atgal