Prekyba gyvomis kiaulėmis su Lenkija tęsiama

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad sėkmingai tęsiama prekyba gyvomis kiaulėmis su Lenkija. Šių metų vasario 10 d. į kaimyninės valstybės skerdyklą išvežta antra 180 gyvų kiaulių siunta iš Panevėžio rajono kiaulininkystės ūkio.

„Galime tik pasidžiaugti, kad vasario pradžioje atnaujinta prekyba gyvomis kiaulėmis įsibėgėja be jokių trikdžių. Lenkijos kolegos laikosi priimtų susitarimų. Įvertinę afrikinio kiaulių maro riziką ir suderinę bendras procedūras, abi pusės sėkmingai bendradarbiauja. Vien šių metų vasarį į kaimyninę šalį išvežta 360 visiškai sveikų, papildomai patikrintų lietuviškų kiaulių. Mūsų įsitikinimu, šis procesas ir toliau sėkmingai plėtosis be jokių nesklandumų“, – teigia VMVT direktorius Darius Remeika.

Praėjusių metų gruodžio viduryje iš didžiosios Lietuvos dalies Lenkija buvo uždraudusi importuoti kiaules, kurios auginamos antroje afrikinio kiaulių maro zonoje – ten, kur randama kritusių nuo maro šernų. Į šią zoną pateko šiaurės rytų, vidurio ir dalis pietų Lietuvos teritorijos.

Šiais metais Lietuvoje afrikinio kiaulių maro protrūkių kiaulių laikymo vietose užregistruota nebuvo. Praėjusiais, 2018 m., tokių protrūkių priskaičiuota 51, dėl ko buvo sunaikinta beveik 23 tūkst. kiaulių.

Atgal