Moksleiviai supažindinami su VMVT atliekama kontrole

Šią savaitę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Malkų įlankos pasienio veterinarijos poste lankėsi Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazijos 5 klasės moksleiviai. Lietuvos progimnazijose organizuojamos  netradicinio ugdymo, taip vadinamos – karjeros dienos, kurių tikslas – supažindinti moksleivius su įvairių institucijų vykdomomis funkcijomis ir atliekamais darbais, stebėti, kaip mokymo dalykai gali būti pritaikomi praktikoje.

Moksleiviai buvo susipažinti su pagrindinėmis veterinarijos gydytojų vykdomomis funkcijomis pasienio poste. Specialistai papasakojo vaikams, kaip vykdoma veterinarinė maisto produktų ir pašarų, atvežamų vilkikuose, jų priekabose ir konteineriuose kontrolė, parodė, kaip imami ir paruošiami išsiųsti į laboratoriją produktų mėginiai, supažindino su poste naudojama įranga. Moksleivius ypač sudomino laivų sekimo programa, pagal kurią matoma, kokie laivai atplaukia į uostą ir kaip juos galima surasti bet kokiame vandenyne.

„Susitikimai su moksleiviais jau tampa tradiciniais. Esame nusiteikę bendrauti su jaunimu, įkvėpti, motyvuoti ir skatinti juos rinktis patinkančias specialybes ir profesijas. Penktokai su dideliu susidomėjimu apžiūrėjo posto teritoriją, klausėsi mūsų darbuotojų pasakojimų. Galbūt kam nors iš jų ateityje pasirinkta veterinaro specialybė garantuos mėgstamą darbą“, – komentavo VMVT Malkų įlankos pasienio veterinarijos posto vedėjas Mindaugas Kašinskas.

 

Atgal